Aj vy môžete mať takúto velikánsku MEGAhračku, buď si ju u mňa objednáte :)...alebo sami vyrobíte..veľa šťastia a trpezlivosti prajem.

Budete potrebovať nasledovné veci:

*zbytky látok

*baliaci papier/veľká kartón

*meter, nožnice, ceruzku, špendlíky, ihlu, niť,

*dlhšie tvrdšie kartónové valce

*šijací stroj

*oči na prišitie

*kusy flísu

*vatelín, molit. drť.

FOTOPOSTUP len pre vás :

1) Nájdeme si velikánsky kartón alebo papier, podľa toho, akú vysokú si želáme.

2) Nakreslíme si žirafku, ja som sa rozhodla pre výšku ľudského tela -175cm, no nákres na papieri musí byť vyšší, u mňa 185cm. Ak nemáte veľký talent na kreslenie, nevadí, stačí sledovať moje čiary na výkrese, aby sa aspoň trošku obrys podobal žirafke :)

3) Vystrihneme si žirafku ušatú, nezabudnite, vždy o 10cm vyšší obrys, pretože reálna žirafka bude vždy kratšia o pár cm.

4) Mali by sme mať rôzne druhy látok, možno zbytky látok /tí ktorí doma vyrábate, šijete, isto ich budete mať/, pre tých ktorí nešijú, môžete si kúpiť jeden druh látky, no potom nebude až taká pestrá farebná, ako chcete, bude z viacerých, alebo z jedného druhu látky..ja mám doma kopec zbytkov, preto ich míňam ako sa dá, buď výrobou alebo darovaním. :)

5) Látky poukladané na vzor žirafky potom zošijeme na mašine tak ako boli poukladané, postupne.

6) Na zošité látky položíme náš žirafkový vzor a obkreslíme ho na látky:

7) Obkreslenú žirafku na zošitých látkach vystrihneme a tak získame jednu stranu megažirafky:

8) Už máme jednu stranu, tak isto vytvoríme aj druhú stranu žirafky. Rôzne látky prikladáme podľa nášho vkusu, ako sa hodia, zošijmee, obkreslíme, vystrihneme :)

9) Keď už budeme mať obe vystrihnuté strany, pre lepšiu prácu s nimi, vyžehlíme si ich, aby neboli pokrčené. Položíme si ich lícami k sebe, zošpendlíme a najprv zošijeme na mašine hlavu s krkom, niekde nad nohami necháme nezošité, pretože na nohy priložíme 3tiu látku,aby sme vytvorili 3D predmet, korý bude schopný stáť :)

POZOR! Ak budete chcieť MEGAžirafku s vlasmi, s ofinou napr. z flísu, je potrebné teraz prišiť v hlavovej časti aj vystrihaný flís na rezance, tak ako je na obrázku:

10) Nájdeme si spomínanú 3tiu látku /takú neutrálnejšiu/, väčšiu a preloženú, aby sme na nej boli schopný obresliť nohy a vystrihnúť. Priložíme vystrinutú 3tiu látku na nohy žirafky a zošpendlíme:

11) Zošijeme spodnú časť- nohy, celú megažirafku endlujeme s cik-cakovým vzorom,aby sa nám nepárala. Megažirafku obrátime na lícnu stranu. Nezabúdajme, časť v okolí chrbáta necháme voľnú, nezošitú, pretože cez tú chrbtovú časť budeme Megažirafku plniť vatelínom:

12) Keď už máme MEGAžirafku vyrobenú, zošitú, obrátenú..kľudne ju možete ešte raz prejsť žehličkou, aby nebola pokrčená. Ďalší úkon bude vyrobiť velikánske uši, nájdeme si dve rôzne látky /lentilková a srdiečková v mojom prípade/, nakreslíme akoby listy-uši, zošijeme ich spolu priložené lícnymi stranami a potom ich obrátime a ešte raz prejdeme mašinou po krajoch:

13) Vyrobené uši prišijeme k hlavovej časti tak, že na hlave nastrihneme rez asi 4cm dlhý a jedno ucho vložíme do rezu a prišpendlíkujeme a potom prišijeme mašinou. To isté aj s druhým uchom na druhej strane.

14) Tak už máme plášť MEGAžirafky ušatej vyrobený, ešte nám zostáva vyplniť žirafku vatelínom, aj "stabilizátormi", aby stála sama, kedže je ťažká a vysoká, ďalej prišiť flísový chvost, oči a zašiť chrbát :). Čo sa týka výplne, najlepšie bude si vatelín nastrihať na 150cm x 200cm dlhé kusy, ktoré budeme rolovať a dovnútra môžete na spevnenie vložiť molit. drť alebo drobné kusy látok. Do nôh a krku odporúčam ešte do stredu vatelína pred rolovaním vložiť nastrihané cca 50-60cm dlhé kusy tvrdého kartónu na stabilitu.

15) Zabudla som aj fotiť momentky v tej vypĺňacej eufórii :), musíte opatrne, aby ste látky neroztrhli, no zároveň by mala byť megažirafka vyplnená na pevno, aby tam nebola vôľa, inak vám nebude stabilne stáť a môže spadnúť. Najprv vyplňame nohy, predné, potom zadné, postavíme ju ...uvidíme, či stojí napevno, potom naplníme hlavu a krk Megažirafky. Nakoniec chrbtovú časť tak, aby sme ju vedeli zošpendliť a ručne zašiť. Nezabudnime na koniec chrbtovej časti vložiť flísový chvost zapletený do vrkoča.

16) Zabudla som aj fotiť momentky v tej vypĺňacej eufórii :), musíte opatrne, aby ste látky neroztrhli, no zároveň by mala byť megažirafka vyplnená na pevno, aby tam nebola vôľa, inak vám nebude stabilne stáť a môže spadnúť. Najprv vyplňame nohy, predné, potom zadné, postavíme ju ...uvidíme, či stojí napevno, potom naplníme hlavu a krk Megažirafky. Nakoniec chrbtovú časť tak, aby sme ju vedeli zošpendliť a ručne zašiť. Nezabudnime na koniec chrbtovej časti vložiť flísový chvost zapletený do vrkoča.

17) Ako posledné, veľmi dôležité..vdýchneme do MEGAžirafky dušu :)..a to prišitím očí. Uvidíte, budete mať pocit, že na vás žmurká a usmieva sa :) ..Nie, nešibe mi ! :D

18) Táááák..a ešte spoločná selfie-fotka :D ... aby sme nezaostávali :D

A MEGAŽirafka ušatá je hotová..je krááásna, a vysoká 175 cm, však je podarená ? :) ...v porovaní s druhou Žirafkou ušatou vysokou len 75cm na fotke, je fakt MEGA ...súhlasíte? :)

Dúfam, som vám pomohla s týmto FOTOPOSTUPOM a uľahčila prácu na tejto krásnej velikánskej megahračke ...nech sa vám darí a kľudne sa pýtajte, príp. pošlite vaše výtvory, budem rada a tešiť sa :)

Prajem Vám veľa tvorivých dní a kreatívne nápady, ktorými obšťastníte svojich blízkych alebo zákazníkov.

Kto by si želal niektorú z mojich Žirafiek ušatých kúpiť, kľudne ma informujte, budem sa snažiť ju vytvoriť podľa vašich predstáv a prianí....pekný deň, vaša HEDERVIGA ♥