Isto ste si všimli, že všetky tehotenské veci, oblečenie pre budúce maminy, sú drahé, drahšie, najdrahšie, akoby tehotná mala viac peniazí. Jasné, v tehotenskom období sú potrebné min. dvoje nohavíc, legíny, min. 2 svetríky, 2 mikiny, na leto vzdušné šaty a viac tričiek/záleží, ktorá je aká náročná/. Ja Vám teraz ukážem, ako si také tehu-tričko pripraviť za lacinku. Stačí trošku kreativity, materiálu a chuť tvoriť. Ja som si vyrobila tieto dve tričká, čo poviete, že su milé :)

Budete potrebovať:

1) veľké mužské biele obyčajné tričko -L alebo XL-/cca 5e/

2) nažehlovací papier /napr. na biele textílie Crelando z Lidla-v 1 balení je 10ks/-cca 5e

3) nožnice

4) papier na pečenie, žehlička

5) zažehlovacia páska /napr. z Ikey -cca 5e/

6) počítač a tlačiareň.

POSTUP:

1) Premyslíme si aký obrázok na tričko chceme, nájdeme ho na internete, stiahneme ho do kompu a vytlačíme na tlačiarni.

POZOR! Potom si ho nezabudnite v Skicári zrkadlovo otočiť, pretože je potrebné ho vytlačiť na nažehlovací papier zrkadlovo, aby sa na tričku po nažehlení ukázalo v správnom smere !!! Ja som si vybrala tieto obrázky a už som ich aj v Skicári otočila :

2) Keď už obrázky máme na tlačiarni vytlačené, nožnicami si vystrihneme len obrázok z nažehlovacieho papiera, aby sme tam nemali prázdne biele miesta, lepšie to ukáže na tričku už nažehlené. Lokalizujeme obrázky na tričko, v oblasti bruška. Myslíme na to, že bruško ešte porastie dopredu, takže v dolnej časti trička. /Ja ich mam viac hore, takže ešte nižšie :)/ Tričko predtým prežehlíme, položíme obrázky, na ne papier na pečenie a prejdeme žehličkou, bez naparovania.

3) Žehlíme asi 3min. a potom jemne stiahneme vrchný nažehlovací papier, keď nám ešte nejde /to uvidíte/, ešte žehlíme min. 1min. Potom nažehlovací papier stiahneme a znovu prežehlíme obrázok cez papier na pečenie. Necháme asi 1min. postáť, nech to vychladne.

4) Takže obrázok máme nažehlený a teraz si prispôsobíme mužské velikánske tričko XL, k ženskému strihu. Ja som s dlhých rukávov spravila krátke a vystrihla lodičkový výstrih. Všetko si prežehlíme, aby nám to tak zostalo, kým si so zažehlovacou páskou /z Ikey, veľmi zaujímavá vecička, ked nemáte šijací stroj, alebo sa vam šiť nechce/ rukávy aj výstrih upevníme, alebo prejdeme mašinou. Kto ako chce a aké má možnosti.

5) Woalááááá...tričko je hotové. Mne to trvalo asi 15min. Ale ja som rýchly človek :)

Výsledný efekt oboch tehu-tričiek vyzerá takto:

Čo poviete? Páčia sa Vám? Ak áno a inšpirovala som Vás, budem rada, že som trošku pomohla a dúfam, že je tento fotopostup zrozumiteľne napísaný :).

Prajem všetkým budúcim maminám krásne radostné obdobie, bez problémov a so šťastným koncom. Veľa zdravia a radosti.

Vaša HEDERVIGA