Budete potrebovať tento materiál:

* hlavnú vonkajšiu bavlnenú látku s tematikou, s rozmerom 28cm x 18cm + 2x 28cmx 14cm polovál

* vnútornú bavlnenú látku -,,futro,,, 28cm x 18cm,

* ronar - spevňovačbavlnených látok -28cm x 18cm + 2x 28cm x 14cm polovál

* pás látky na ruku s rozmerom38cm x 8cm,

* magnetové zapínanie

* biely zips s dĺžkou cca 20cm,

* šijací stroj, žehličku,

* šikmý pásik s bodkami-lemovku,

* špendlíky, nožnice, ceruzku, krajčírsky meter.

POSTUP:

1) Máme jasnú predstavu, používame krajčírsky meter, nožnice, ceruzku, nakreslíme si na ronar-spevňovač látok tvar taštičky aký si predstavujeme, v našom prípade s rozmermi 28cmx 18cm, vystrihneme a podľa ronara aj vonkajšiu látku, vnútornú látku, ktorá bola akési futro...v rohoch vystrihneme menšie trojuholníky, ktoré neskôr zošijeme a taštička bude mať 3D tvar, širší spodok=viac vecí sa do nej zmestí, nebude splastnutá.

2) Použijeme žehličku a spojíme ronar s látkami, len vrchnou tematickou látkou, s futrom nie!

3) Nakreslíme si tiež polovál o 1,5cm kratší ako vystrihnuté vonkajšie časti- ciže 26cm dlhý a vystrihneme ronar na vrchné uzavretie a zapnutie taštičky - 2x, ktorý tiež žehličkou prežehlíme a tým spojíme s tematickou látkou. Takže máme 2x polovál látky spojený s ronarom. Prečo 2x? Pretože vnútorný polovál bude mať v strede jednu časť magnetického zapínania a bude aspon pevnejší. Obe časti spolu spojíme šikmým prúžkom ako lemovkou, v našom prípade sme zvolili červený s bodkami.

4) Teraz pripevníme jednu časť magnetického zapínania do vnútorného poloválu, ide to veľmi jednoducho. Použijeme tú užšiu časť magnetického zapínania.

5) Terazsi zašijeme rohy na všetkých látkach, dvoch tematických vrchných, no aj vnútorných prúžkovaných-futre.

6) Predĺžime si zips, ukončíme ho látkami, takýto zipsako na foto sa bude lepšie prišívať k látkam abude to lepšie vyzerať.

7) Ideme spojiť zips s prvou vonkajšou tematickou látkou...je dôležité si na stôl položiť najprv látku, potom zips, no naopak a na zips jednu vnútornú látku, prichytíme špendlíkami a prejdeme šijacím strojom. Nakoniec aj z vrchnej strane prešijeme-posledná foto:

8) Ideme spojiť druhú časť kabelky so zipsom, takže na stôl si položíme druhú ešte nezašitú tematickú vonkajšiu látku, položíme na ňu vyrobený polovál, ďalej opačne zips so zašitou látkou a potom navrch ešte vnútornú prúžkovanú látku, ako na foto. Zošpendlíme všetky 4 vrstvy, skontrolujeme či nám to bud esprávne sedieť, či sme vhodne lokalizovali polovál, zips a futro:

9) Zošijeme šijacím strojom všetky 4 vrstvy a tak isto aj zvonkajšej strany prejdeme mašinou na upevnenie látok..kuk foto

10) Na prednú tematickú vonkajšiu stranu taštičky pripevníme druhú časť magnetického zapínania, presne oproti prvej časti na polovále. Vymeriame si ju a prepichneme dierkya vsunieme magnetickú časť, uzavrieme a skontrolujeme, či nám to sedí s prvou magnetickou časťou zapínania.

11) Teraz ideme celú taštičku zošiť,no z vnútornej strany-ako na foto, najprv si všetko zošpendlíme, pomôže nám to napasovať rohy na seba, časti v okolí zipsu, vymeriame si, kde asi dáme pásik látky na ruku -rukoviatko, pozor, ten vsunieme dovnútra taštičky a tak prišijeme..kuk foto. Šijacím strojom prejdeme celý obvod taštičky, okrem časti dlhejasi 5-7cm naspodu taštičky-tá nám poslúži ako otvor na prevlečenie celej taštičky.

12) Po celom obvode ešte prejdeme endlovacím -cik-cak vzorom, aby sa nám steh upevnil a nepáral sa nám. Cez otvor, ktorý sme nechali celú taštičku prevlečieme, no je dôležité, aby zips bol pootvorený!!! Celú taštičku skontrolujeme, či sa nám nikde nepára, či rukoviatko sme zašili správne, či všetko sedí ako má..Keď už máme taštičku tak ako má byť, otvor vo futre prešijeme stehom a tým uzavrieme taštičku.

13) ...a vuoláááá :)..taštička je hotová ...ešte si k nej môžete vyrobiť dlhú alebo krátku sukňu a budete totálne originálna !

Takto si môžete vyrobiť akúkoľvek taštičku rôznych tvarov, na inšpiráciu prikladám moje výtvory:

Dúfam, som vás potešila týmto mojim tutoriálom a páči sa Vám, taktiež dúfam, som pomohla a prajem veľa kreatívneho tvorenia.

Vaša HEDERVIGA