Budete potrebovať tentomateriál:

* bavlnenú látku s tematikou, min.1,3m /so šírkou 150cm/,

* bodkovanú bavlnenú látku, min. 2-3 farebné druhy, po 0,5 m

* vatelín 200g , min.1,2m so šírkou 200cm,

* molit.drť /na výplň vankúšov/,

* šijací stroj - mašinu :),

* špendlíky, nožnice, krajčírsky meter.

POSTUP:

1) Máme jasnú predstavu, môžeme si nakresliť najprv návrh aj na papier, zostriháme látky a kreatívne ich rozložíme a poukladáme najprv len na stôl, na zem, aby sme sa uistili, či bude všetko sedieť a hodiť sa k sebe ...samozrejme, používame krajčírsky meter, nožnice, ceruzku ...veď viete :) :

2)Podobným spôsobom si pripravíme základ pre dva vankúše ... .

3) Zošijeme spolu najmenšie kúsky deky, aby nám dali celok a potom ich prišijeme v hlavnej časti budúcej závesnej deky... zvolíme si nejakú bodkovanú kontrastnú alebo farebne ladiacu látku - lemovku a celú deku olemujeme, tak isto aj vankúše, všetko pekne vyžehlíme !!! .

4)Keď máme vyrobené predné strany deky aj vankúšov, pripravíme si vatelín a flís na deku a na vankúše spodnú bodkovanú bavlnenú látku a tak vyrobíme obliečku na vankúše s bielymi normálnymi zipsami alebo suchým zipsom, kto ako chce...ja som sa rozhodla zo spodnej strany na vankúše prišiť modrú bodkovanú látku a normálne zipsy-30 cm.

5)Podľa rozmerov deky vystrihneme vatelín a flís a priložíme k vrchnému dielu, pomocou špendlíkov všetky 3 materiály spojíme dokopy a lemovkou ich zafixujeme: :

6)Výplň vankúšov vyrobíme z obtočeného vatelínu do valca s molitanovou drťou vo vnutri,aby boli vankúše tučné a všijeme výplň do bielej plachtovej látky a oblečieme ich do vyrobených tematických obliečok:

7) Na vrchnej strane deky/prehozu našijeme vyrobené 3 pútka, keďže máme tematiku "Mapa sveta so zvieratkami" môže služiť aj ako závesná deka k postieľke, ku kolíske a v prípade potreby /hrania sa detí/ ju zložíme na zem a môžu sa hrať na teplom mieste :)

8) Závesná zateplená deka s dvoma vankúšmi je hotová, originálna, kvalitná, pestrá a tak milá ..čo poviete? :)

Takýmto spôsobom si môžete vyrobiť aj iné krásne a originálne deky/prehozy s rôznymi rozmermi a tematikou. Určite nimi potešíte svojich najbližších a prekvapíte k ich sviatku, k Vianociam, atď. Ako napríklad tieto moje :

Dúfam, som vás potešila týmto mojim tutoriálom a páči sa Vám, taktiež dúfam, som pomohla a prajem veľa kreatívneho tvorenia.

Vaša HEDERVIGA